Samodzielna naprawa komputera - to nie jest niemożliwe....

 

Naprawa Komputerów i Laptopów

.:: Komputery

Komputery

John von Neumannjpg Nie da się ukryć, że otaczający nas świat stał się niezwykle nowoczesny i przesycony elektroniką. Komputery można spotkać niemalże w każdym urządzeniu użytku codziennego. Są one integralną częścią pralki, lodówki, radia, telefonu komórkowego, czy chociażby samochodu. Jako że mają kluczową rolę w naszej rzeczywistości, co ciekawego można o nich powiedzieć?

Głównym założeniem, które przyświecało pracom konstrukcyjnym nad komputerami, było stworzenie maszyny do liczenia i przetwarzania informacji. Ponieważ miało to miejsce dobre kilkadziesiąt lat temu, pierwszy komputer był nie tylko wręcz ogromny, ale również i nieporadny. W miarę rozwoju dostępnych technologii, urządzenia te zaczęły zmniejszać swoje rozmiary. Komputery sterowane dziurkowanymi kartkami papieru nie zajmowały już całego pokoju, a wielkością przypominały szafę trzydrzwiową. Absolutna rewolucja w kwestii komputeryzacji przypisywana jest do lat 90-tych wieku XX. Wtedy urządzenia te stały się często nawet kompaktowe oraz zaczęły proponować swoim użytkownikom naprawdę szerokie możliwości.

Jeżeli chodzi o budowę nowoczesnych komputerów, to zostały one oparte o architektoniczne założenia Johna von Neumanna. Według nich podstawą urządzenia jest procesor. Stanowi go malutki układ scalony, który nie tylko wykonuje obliczenia, ale również i struje wszystkimi, innymi podzespołami. Kolejnym elementem integralnym jest pamięć RAM. Jest to tzw. pamięć chwilowa, która umożliwia bieżącą pracę komputera oraz zeruje się zaraz po jego wyłączeniu. John von Neumann mówił jeszcze o bezwzględnym udziale urządzeń wyjścia i wejścia. Dzięki nim komputer może się komunikować z otoczeniem oraz staje się bardziej wszechstronny. Najczęściej spotykanymi wersjami komputerów są pecety, laptopy i palmtopy.


Pogotowie Komputerowe Warszawa
Serwis Komputerowy Warszawa
Naprawa Komputerów Warszawa
Naprawa Laptopów Warszawa
Naprawa Notebooków Warszawa
.